Hotline: 0948 312 889
Pondelok - Piatok 8:00 - 16:00
  • Money S3 v cloude profesionálne
  • navrh-sprava-podpora-pomoc

CLOUD AKO RIEŠENIE PRE BIZNIS

Cloud computing - inovatívne riešenia s množstvom výhod

Čo to znamená mať firemný Cloud od J3.sk

cloud computing pre biznisZákladná idea je pristupovať z bežného počítača, notebooku, tabletu, ... na pracovný počítač, ktorý sa svojimi vlastnosťami čo najviac približuje definícii ideálneho PC. Využívame aktuálne moderné a overené technológie, dlhoročné skúsenosti a výhody z nášho know-how pre IT a Cloud computing.

Ideálny pracovný počítač je stále funkčný a dostupný rovnako z práce, cesty aj domova. Za každého počasia a za každej udalosti sú dáta v ňom trvale uložené a v bezpečí. Pristupovať na takýto počítač je pre autorizovaného človeka jednoduché ako kliknutie na ikonu. Pre zvyšok sveta je systém nedobytná pevnosť chránená neprekonateľnou viacnásobnou ochranou. Vysoký výkon, rýchlosť a možnosť pracovať viacerým užívateľom súčasne na spoločných úlohách zvyšuje množstvo vykonanej práce. A cena takéhoto riešenia je dostatočne nízka a efektívna pre každého, bez ohľadu na veľkosť firmy.

Aká je reálna práca v Cloude

V počítači s pripojením na internet, ktorý máte pred sebou, spustíte ikonu a tým sa spustí okno s pracovnou plochou pracovného počítača (P-PC) na Vašom monitore. Na P-PC pracujete na dátach, dokumentoch, mailoch a v softvéroch podobne ako doteraz, avšak navyše s ďaľšími výhodami. Tlačenie dokumentov prebieha priamo na zvolenej tlačiarni. Na jednom P-PC môže súčasne pracovať viac ľudí v rámci jedného systému a preto dáta nemusia byť prenášané po sieti ako pri komunikácii viacerých prepojených počítačoch pracujúcich na spoločných dátach.

Technické výhody v Cloude

Na pracovný počítač je možné pristupovať cez akékoľvek pripojenie, pevné aj mobilné. Nakoľko sa prenáša len obraz pre monitor, prenáša sa veľmi málo dát. Porovnanie bezpečnosti bežného počítača a pracovného počítača v cloude (P-PC) s profesionálnou správou administrátora jednoznačne vyhráva P-PC. S pracovným počítačom máte k dispozícii viac možností a bezpečnostných nástrojov. Práca z ktoréhokoľvek autorizovaného PC je chránená a šifrovaná veľmi silnými a viacnásobnými ochranami. Na P-PC sú nainštalované len programy a dáta súvisiace s prácou. Súkromné, rizikovejšie aplikácie nainštalované na bežnom počítači Vás preto neohrozia. Rovnaký postup platí pre Windows, Mac, Linux, Android alebo iný operačný systém. Pracovný počítač je uložený v modernom dátovom centre (predstavte si pozemský raj pre počítače a techniku), ktorého vybavenie a garancie rádovo presahujú možnosti vlastného výbavenia IT.